Godziny otwarcia Pon - Pt: 9.00 - 21.00 Sobota: 9:00 - 15:00 | Phone22 620 21 40
 • pl
 • en
 • WYBIELANIE ZĘBÓW

  Wybielanie to nie wszystkoWybielimy cię koncertowoFAQ

  Ten, kto wymyślił wybielanie zębów, zasługuje na Nobla
  Madonna

  Gwiazdy świecą najmocniej i dlatego to od nich zaczyna się każdy trend. A one wiedzą, że piękny uśmiech robi większe wrażenie niż idealny makijaż, fryzura czy wyszukana kreacja. Mówi się, że w ich świecie nie zrobi się kariery bez talentu i hollywoodzkiego uśmiechu. Jednym z najpopularniejszych, najmodniejszych i najszybszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Jest to zabieg, który doda blasku całej twarzy.

  A wszystko zaczęło się dawno, dawno temu w imperium rzymskim…. To tam w I wieku n.e. wykonywano zabiegi mające na celu rozjaśnienie ciemnego koloru . Potem ewolucja tego zabiegu trwała w różnych krajach setki lat. Aż do XX wieku, kiedy to specjaliści opracowali bezpieczne metody wybielania zębów zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i w warunkach domowych.

  A że od gwiazd wszystko się zaczyna, to i moda na śnieżnobiały uśmiech z “salonów” przeszła “na ulicę”. Coraz więcej osób zachwyca już hollywoodzkim uśmiechem. Bo przecież każdy z nas chce wyglądać jak gwiazda…

  Wybielanie zębów – krok po kroku

  Proces wybielania zębów w Elektoralna Dental Clinic w Warszawie poprzedza zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie całej jamy ustnej. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia pantomograficznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, rozpoczyna się leczenie – zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania. Wykonywana jest również dokumentacja fotograficzna w celu porównania efektów przed i po zabiegu. Wyżej wymienione czynności umożliwiają lekarzowi dobór odpowiedniej metody – zawsze indywidualnej dla każdego pacjenta. Pozwala to pacjentowi zaplanować najodpowiedniejszy moment do przeprowadzenia zabiegu oraz oszacować czas i wkład finansowy oraz oczekiwania widocznych efektów. My w Elektoralna Dental Clinic wiemy, ze śnieżnobiały uśmiech jest kluczem do sukcesu, dlatego mamy kilka sprawdzonych metod wybielania zębów.

  Metody wybielania dzielimy na:

  1. SYSTEMY WYBIELANIA DOMOWEGO:

  • Nite White

  Wybielanie zębów metodami domowymi wykonywane jest przez samego Pacjenta w domu, po wcześniejszej kwalifikacji do zabiegu przez  lekarza stomatologa . W zależności od stężenia preparatu, wybielanie może być nocne lub dzienne.

  Krok po kroku

      • pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidualnych szyn do wybielania, które są wykonywane w pracowni protetycznej;

      • następnie lekarz lub  higienistka stomatologiczna po otrzymaniu nakładek sprawdza czy przylegają one  prawidłowo i zakrywają wszystkie powierzchnie zębowe. Na wizycie tej pacjent ,również otrzymuję żel do wybielania zębów oraz dokładne instrukcje, dotyczące stosowania preparatu. W zależności od stopnia przebarwień zębów zalecany jest indywidualny czas kuracji, który może trwać od 7 do14 dni. W przypadku przebarwień poantybiotykowych czas kuracji może przedłużyć się do 3 tygodni.

  Po zakończeniu kuracji, konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym celem kontroli. Zęby powinny być wypolerowane, korzystne bywa zastosowanie specjalnego preparatu tzw. ″sztucznego szkliwa″. Nakładkowe wybielanie zębów stosowane jest w przypadku całych łuków zębowych, grup zębowych, a także pojedynczych zębów np. kłów.

  2. SYSTEM WYBIELANIA KOMBINOWANY:

  System kombinowany  polega na połączeniu metody wybielania gabinetowego oraz wybielania metodą domową. Wybielanie gabinetowe polega na  zastosowaniu nowoczesnej technologii, wykorzystującej zimne niebieskie światło które, aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniana, a co za tym idzie efekt wybielania. Czas zabiegu wynosi średnio od 60 do 120 minut. Po tym czasie możliwa jest ocena uzyskanych efektów.

  W Elektoralna Dental Clinic w Warszawie stosowany jest najnowszej generacji system do wybielania gabinetowego SYSTEM ZOOM

  System ten wyróżnia możliwość zastosowania go u pacjentów z nadwrażliwością zębów, którzy do tej pory musieli zrezygnować z wybielania gabinetowego. Sukcesem jest połączenie zimnego niebieskiego światła z bardzo niskim stężeniem żelu wybielającego. Po wizycie  pacjent otrzymuje  nakładki oraz żele wybielające wraz z instukcją celem kontynuowania procesu wybielania  w domu.

  Ten rodzaj wybielania pozwala uzyskać najlepszy oraz najtrwalszy efekt. System kombinowany  stosowany jest do całych łuków zębowych u pacjentów, którzy oczekują najszybszych natychmiastowych efektów.

  3. WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH:

  Jest to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym , ilość wizyt jest zależna od stopnia przebarwienia zęba i średnio waha się od 2 do 4 wizyt w kilkudniowym odstępie. Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Następnie preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba, na czas procesu wybielania zębów zakładane są wypełnienia czasowe . Po zakończeniu kuracji i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów zakładane jest wypełnienie stałe. Wybielanie wewnętrzne stosowane jest również u pacjentów u których doszło do przebarwienia części korzeniowej zęba w okolicy przyszyjkowej co uniemożliwiało wykonanie wysoko estetycznych koron porcelanowych szczególnie w odcinku przednim. Zabiegom wybielania wewnętrznego poddawane są głównie siekacze.

  CIESZ SIĘ WSPANIAŁYM, BIAŁYM UŚMIECHEM

  W celu utrzymania efektów wybielania zębów bez względu na metodę należy przestrzegać kilku zasad:

  • unikanie przez dwa tygodnie płynów i pokarmów mocno barwiących tj. coca cola , mocna kawa czy czerwone wino
  • przestrzeganie zasad higieny stomatologicznej
  • regularne profesjonalne czyszczenie zębów
  • stosowanie past i płukanek wybielających

  Wybielanie to nie wszystko

  Praca stomatologów w Elektoralna Dental Clinic opiera się na zasadzie otwartości i lojalności wobec Naszych Pacjentów, dlatego pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że samo profesjonalne wybielanie zębów nie zapewni nam 100% satysfakcji, jeżeli istnieją u Nas inne problemy jamy ustnej. Aby Nasz uśmiech zachwycał, należy zadbać o niego pod każdym względem, dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa na konsultacje: ortodontyczne, protetyczne czy z zakresu stomatologii estetycznej.

  Tam dowiedzą się Państwo, co należy zrobić, aby w jak najkrótszym czasie, w sposób bezpieczny i komfortowy cieszyć się swoim własnym california smile.

  Przed profesjonalnym wybielaniem zębów rzeczą niezbędną jest higiena, czyli profesjonalne czyszczenie zębów (skaling i piaskowanie) u higienistki stomatologicznej.

  Wybielimy cię koncertowo

  W Elektoralna Dental Clinic jest możliwość totalnego relaksu podczas zabiegu wybielania gabinetowego przy pomocy naszych wideo okularów.

  Zabieg wybielania jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, który ma za zadanie przywrócić naszej twarzy śnieżnobiały uśmiech, co w efekcie przyczynia się do odzyskania pewności siebie. Dlatego też istnieje możliwość relaksu podczas samego zabiegu.

  Nowością w Elektoralna Dental Clinic są okulary wideo, dzięki którym możemy zaproponować Państwu oglądanie filmów oraz koncertów lub słuchanie relaksującej muzyki.

  1. Czy każdy może sobie wybielić zęby?

  Stosowane w Elektoralna Dental Clinic metody wybielania są wysoce bezpieczne, istnieją jednak pewne ograniczenia ich stosowania:

  • nie powinny być stosowane u kobiet ciężarnych i karmiących, gdyż nie przeprowadzono badań co do wpływu na rozwijający się organizm;
  • nie należy wybielać zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

  2. Czy wszystkie zęby można wybielić?

  W ogromnej przewadze przypadków – tak. Najlepszymi kandydatami do wybielania zębów są pacjenci z naturalnie ciemnymi zębami, z przebarwieniami od kawy, mocnej herbaty, papierosów lub zmianami pochodzenia genetycznego. Jednak żadna z metod wybielania nie daje gwarancji powodzenia w stu procentach. Zdarzają się przypadki bardzo silnych przebarwień opornych na działania środków wybielających np. rozległe przebarwienia poantybiotykowe. Nie są to jednak sytuacje bez wyjścia. Rozwiązaniem problemu są tu licówki ceramiczne lub korony protetyczne zapewniające doskonały efekt estetyczny.

  3. Czy preparaty wybielające uszkadzają zęby?

  Z licznych badań naukowych wynika, że metody wybielania zębów są zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów. Nie dochodzi do osłabienia struktury twardych tkanek zęba, ani zwiększenia podatności na próchnicę.

  4. Czy wybielaniu towarzyszą efekty uboczne?

  Niekiedy może wystąpić nieznaczna nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne np. zimno, ciepło i zaczerwienienie dziąseł. Jednak zastosowanie specjalnych preparatów znosi tę dolegliwość bezpowrotnie.

  5. Czego unikać podczas wybielania zębów?

  Aby nie wpływać negatywnie na proces wybielania zębów podczas kuracji nie należy:

  • palić papierosów;
  • spożywać kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, koloryzowanych napojów, owoców cytrusowych, soków owocowych i leków przeciwko nadkwasocie żołądka;
  • stosować jednocześnie innych środków wybielających;
  • pić i spożywać posiłków gdy założone są szyny.

  6. Czy przed wybielaniem trzeba wymienić nieestetyczne wypełnienia?

  Preparaty wybielające nie działają na wszystkie wypełnienia kompozytowe czy korony protetyczne. Dlatego wymiana nieestetycznych wypełnień przed rozpoczęciem wybielania nie zawsze ma sens. W niektórych przypadkach dokonujemy wymiany wypełnienia przed wybielaniem. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i decyzję co do kolejności zabiegów podejmuje lekarz. Najodpowiedniejszym na to momentem, z dopasowaniem całości do nowego koloru, jest okres ok. 2 tygodni po zakończeniu wybielania, kiedy to ustala się ostateczny efekt kuracji. Przed rozpoczęciem kuracji konieczne jest:

  • oczyszczenie zębów osadu i kamienia nazębnego;
  • wypełnienie ubytków próchnicowych materiałem prowizorycznym;
  • wymiana wypełnień nieszczelnych (materiał prowizoryczny);
  • prawidłowy stan tkanek przyzębia.