Usługi

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny, zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Wyłoniła się w drugiej połowie XIX w. jako dział stomatologii, wymagający przygotowania ogólnochirurgicznego. W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi, wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję –
Czytaj więcej

Endodoncja

Niestety, ale bardzo często jest ono ostatnią nadzieją dla naszego zęba. Leczenie endodontyczne polega na usunięciu z komory i kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu specjalnymi materiałami.
Czytaj więcej

Fizjoterapia stawu skroniowo-żuchwowego

Prawidłowy zgryz to nie tylko kwestia ustawienia zębów ale funkcjonowania całego aparatu żucia – stawów skroniowo-żuchwowych i mięśni odpowiedzialnych za ich ruch, a także odcinka szyjnego kręgosłupa.
Czytaj więcej

Implanty

Nic tak nie szpeci naszej urody jak brak zęba zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego. Zauważyli to już Majowie z Ameryki Środkowej, którzy kilkaset lat przed naszą erą uzupełniali braki zębów muszlami morskimi. Następnie była kość wołowa, żelazo, a potem nawet implant wykonany z 18-karatowego złota. I tak krok po kroku doszliśmy do roku 1960, kiedy to wszczepiono pierwszego implanta wykonanego z czystego tytanu. Ale nie tylko o urodę tu chodzi, ale przede wszystkim o zdrowie. Zaburzenie funkcji żucia, utrudnienia w jedzeniu i piciu, kompleksy, to wszystko sprawia, że problem braków uzębienia jest większy niż zazwyczaj pacjentowi się wydaje.
Czytaj więcej

Leczenie osób z niepełnosprawnością

Nasza klinika stomatologiczna to miejsce, gdzie troszczymy się o każdego pacjenta, niezależnie od jego indywidualnych potrzeb i wyzwań związanych z niepełnosprawnością. Dostosowanie gabinetów stomatologicznych do potrzeb pacjentów z niepełnosprawnościami jest dla nas priorytetem, ponieważ uważamy, że każdy zasługuje na wysokiej jakości opiekę stomatologiczną.
Czytaj więcej

Leczenie w znieczuleniu

W Elektoralna Dental Clinic często mamy do czynienia z pacjentami, którzy bardzo boją się leczenia. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy usługę leczenia w sedacji, podtlentkiem azotu potocznie nazywanym gazem rozweselającym.
Czytaj więcej

Nowoczesna diagnostyka RTG

W naszej Klinice klisze rentgenowskie przeszły już do lamusa. Teraz jesteśmy jeszcze bliżej perfekcji. Stosujemy najnowocześniejsze programy cyfrowe do wykonywania zdjęć zębowych techniką radiografii cyfrowej (obraz badanego obiektu uzyskuje się nie na kliszy rentgenowskiej lecz na monitorze komputera), które to zmniejszają dawki promieniowania nawet 9-krotnie w stosunku do konwencjonalnego zdjęcia rtg.
Czytaj więcej

Opiekun pacjenta

Medyczny opiekun pacjenta to osoba, która pomaga pacjentowi w trakcie wizyty u stomatologa, zapewniając mu komfort i wsparcie podczas leczenia oraz udzielając mu informacji i porad dotyczących dalszych etapów terapii.
Czytaj więcej

Ortodoncja

Podczas pierwszej wizyty ortodonta stwierdza czy istnieje potrzeba leczenia ortodontycznego oraz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z oczekiwaniami pacjenta. Pozwoli to na opracowanie indywidualnego planu leczenia, będącego wstępem do osiągnięcia wyników satysfakcjonujących obie strony.
Czytaj więcej

Periodontologia

Powiedzmy sobie otwarcie – nie ma zdrowego i estetycznego uśmiechu bez zdrowych dziąseł. Musimy uważnie kontrolować ich stan i reagować na wszelkie sygnały świadczące o tym, że dzieje się z nimi coś złego. Do objawów chorób dziąseł i przyzębia zaliczamy odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość na ciepło i zimno, przemieszczanie się zębów, nieprzyjemny zapach z ust i zły posmak w ustach, krwawienie, opuchliznę i wyraźne zaczerwienienie dziąseł, powiększanie się odstępów między zębami i wydłużanie się koron zębów.
Czytaj więcej

Pierwsza wizyta

Najważniejsze jest dla nas kompleksowe i dokładne zdiagnozowanie pacjenta i przedstawienie mu całościowego planu leczenia. Dlatego też wymagane jest wykonanie zdjęcia tomograficznego układu stomatognatycznego.
Czytaj więcej

Podstawowe leczenie stomatologiczne

Główną rolą podstawowego leczenia w stomatologii, zwanego stomatologią zachowawczą, jest zapobieganie i leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica.
Czytaj więcej

Profilaktyka

W Elektoralna Dental Clinic zapewniamy pacjentom pełen zakres profesjonalnie przeprowadzanych zabiegów profilaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych a zarazem sprawdzonych metod. “Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!”.
Czytaj więcej

Protetyka

Najlepszą alternatywą dla klasycznych wypełnień kompozytowych wykonywanych bezpośrednio w gabinecie na zębach tylnych są wypełnienia modelowane w pracowni technicznej – inlay i onlay.
Czytaj więcej

Stomatologia cyfrowa

Stomatologia cyfrowa to fascynująca dziedzina stomatologii, która korzysta z zaawansowanej technologii, aby dostarczyć pacjentom bardziej precyzyjne, komfortowe i efektywne rozwiązania diagnostyczne i terapeutyczne. Jednym z kluczowych aspektów tej dziedziny jest zastąpienie tradycyjnych wycisków protetycznych cyfrowymi skanerami. Te urządzenia precyzyjnie rejestrują kształt i położenie zębów, eliminując błędy związane z tradycyjnymi wyciskami. To nie tylko przyspiesza proces diagnostyczny i leczenia, ale także poprawia komfort pacjenta, który unika nieprzyjemnych doznań związanych z masą wyciskową.
Czytaj więcej

Stomatologia dziecięca

Właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg to niezwykle ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego.
Czytaj więcej

Stomatologia estetyczna

Leczenie stomatologiczne, oprócz aspektu czysto medycznego, koncentruje się coraz częściej na poprawie estetyki uśmiechu. Usta wraz z widocznymi zębami, zajmując znaczną część powierzchni twarzy, znacząco wpływają na wygląd i aparycję człowieka. Pacjenci, przechodząc nieraz skomplikowany proces leczenia, już na wstępie chcieliby wiedzieć, jaki efekt zostanie ostatecznie uzyskany. Do tej pory musieli polegać na swojej wyobraźni słuchając nie zawsze przystępnego i zrozumiałego języka medycznego.
Czytaj więcej

Wybielanie zębów

Gwiazdy świecą najmocniej i dlatego to od nich zaczyna się każdy trend. A one wiedzą, że piękny uśmiech robi większe wrażenie niż idealny makijaż, fryzura czy wyszukana kreacja. Mówi się, że w ich świecie nie zrobi się kariery bez talentu i hollywoodzkiego uśmiechu. Jednym z najpopularniejszych, najmodniejszych i najszybszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Jest to zabieg, który doda blasku całej twarzy.
Czytaj więcej