Profilaktyka

To może Cię zainteresować:

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda, myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje – ten ma kłopoty! Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!

Fasolki

Zacytowany tekst piosenki dla dzieci zna z przedszkola praktycznie każdy z nas. Teraz dzieci też ją śpiewają i ile byłoby pięknych uśmiechów, gdyby ta piosenka na śpiewaniu się nie kończyła… Bo profilaktyka to pierwszy, polegający na zapobieganiu powstawania chorób zębów i przyzębia szczebel w leczeniu próchnicy i paradontozy. Brzmi poważnie, a oznacza prawie to samo co w piosence Fasolek. Profilaktyka nie jest niczym innym jak prostą metodą zapobiegania powstawania próchnicy, która im wcześniej wprowadzona, tym lepsze daje efekty – zdrowe zęby i dziąsła, oszczędność czasu i pieniędzy oraz piękny i naturalny uśmiech przez całe życie. Brzmi pięknie a to takie proste… Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płytą nazębną – podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy, a także dążenie do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na atak kwasów i bakterii.

W Elektoralna Dental Clinic zapewniamy pacjentom pełen zakres profesjonalnie przeprowadzanych zabiegów profilaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych a zarazem sprawdzonych metod. “Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!”.