Wybielanie zębów

To może Cię zainteresować:

Ten, kto wymyślił wybielanie zębów, zasługuje na Nobla
Madonna

Gwiazdy świecą najmocniej i dlatego to od nich zaczyna się każdy trend. A one wiedzą, że piękny uśmiech robi większe wrażenie niż idealny makijaż, fryzura czy wyszukana kreacja. Mówi się, że w ich świecie nie zrobi się kariery bez talentu i hollywoodzkiego uśmiechu. Jednym z najpopularniejszych, najmodniejszych i najszybszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Jest to zabieg, który doda blasku całej twarzy.

A wszystko zaczęło się dawno, dawno temu w imperium rzymskim…. To tam w I wieku n.e. wykonywano zabiegi mające na celu rozjaśnienie ciemnego koloru . Potem ewolucja tego zabiegu trwała w różnych krajach setki lat. Aż do XX wieku, kiedy to specjaliści opracowali bezpieczne metody wybielania zębów zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i w warunkach domowych.

A że od gwiazd wszystko się zaczyna, to i moda na śnieżnobiały uśmiech z “salonów” przeszła “na ulicę”. Coraz więcej osób zachwyca już hollywoodzkim uśmiechem. Bo przecież każdy z nas chce wyglądać jak gwiazda…

Wybielanie zębów – krok po kroku

Proces wybielania zębów w Elektoralna Dental Clinic w Warszawie poprzedza zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie całej jamy ustnej. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia pantomograficznego, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, rozpoczyna się leczenie – zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania. Wykonywana jest również dokumentacja fotograficzna w celu porównania efektów przed i po zabiegu. Wyżej wymienione czynności umożliwiają lekarzowi dobór odpowiedniej metody – zawsze indywidualnej dla każdego pacjenta. Pozwala to pacjentowi zaplanować najodpowiedniejszy moment do przeprowadzenia zabiegu oraz oszacować czas i wkład finansowy oraz oczekiwania widocznych efektów. My w Elektoralna Dental Clinic wiemy, ze śnieżnobiały uśmiech jest kluczem do sukcesu, dlatego mamy kilka sprawdzonych metod wybielania zębów.

Metody wybielania dzielimy na:

1. SYSTEMY WYBIELANIA DOMOWEGO:

  • Żel wybielający

Wybielanie zębów metodami domowymi wykonywane jest przez samego Pacjenta w domu, po wcześniejszej kwalifikacji do zabiegu przez  lekarza stomatologa . W zależności od stężenia preparatu, wybielanie może być nocne lub dzienne.

Krok po kroku

• pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidualnych szyn do wybielania, które są wykonywane w pracowni protetycznej;

• następnie lekarz lub  higienistka stomatologiczna po otrzymaniu nakładek sprawdza czy przylegają one  prawidłowo i zakrywają wszystkie powierzchnie zębowe. Na wizycie tej pacjent ,również otrzymuję żel do wybielania zębów oraz dokładne instrukcje, dotyczące stosowania preparatu. W zależności od stopnia przebarwień zębów zalecany jest indywidualny czas kuracji, który może trwać od 7 do14 dni. W przypadku przebarwień poantybiotykowych czas kuracji może przedłużyć się do 3 tygodni.

Po zakończeniu kuracji, konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym celem kontroli. Zęby powinny być wypolerowane, korzystne bywa zastosowanie specjalnego preparatu tzw. ″sztucznego szkliwa″. Nakładkowe wybielanie zębów stosowane jest w przypadku całych łuków zębowych, grup zębowych, a także pojedynczych zębów np. kłów.

 

2. SYSTEM WYBIELANIA KOMBINOWANY:

System kombinowany  polega na połączeniu metody wybielania gabinetowego oraz wybielania metodą domową. Wybielanie gabinetowe polega na  zastosowaniu nowoczesnej technologii, wykorzystującej zimne niebieskie światło które, aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniana, a co za tym idzie efekt wybielania. Czas zabiegu wynosi średnio od 60 do 120 minut. Po tym czasie możliwa jest ocena uzyskanych efektów.

W Elektoralna Dental Clinic w Warszawie stosowany jest nowoczesny  system kombinowania do wybielania gabinetowego

System ten wyróżnia możliwość zastosowania go u pacjentów z nadwrażliwością zębów, którzy do tej pory musieli zrezygnować z wybielania gabinetowego. Sukcesem jest połączenie zimnego niebieskiego światła z bardzo niskim stężeniem żelu wybielającego. Po wizycie  pacjent otrzymuje  nakładki oraz żele wybielające wraz z instrukcją celem kontynuowania procesu wybielania  w domu.

Ten rodzaj wybielania pozwala uzyskać najlepszy oraz najtrwalszy efekt. System kombinowany  stosowany jest do całych łuków zębowych u pacjentów, którzy oczekują najszybszych natychmiastowych efektów.

3. WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH:

Jest to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym , ilość wizyt jest zależna od stopnia przebarwienia zęba i średnio waha się od 2 do 4 wizyt w kilkudniowym odstępie. Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Następnie preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba, na czas procesu wybielania zębów zakładane są wypełnienia czasowe . Po zakończeniu kuracji i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów zakładane jest wypełnienie stałe. Wybielanie wewnętrzne stosowane jest również u pacjentów u których doszło do przebarwienia części korzeniowej zęba w okolicy przyszyjkowej co uniemożliwiało wykonanie wysoko estetycznych koron porcelanowych szczególnie w odcinku przednim. Zabiegom wybielania wewnętrznego poddawane są głównie siekacze.

CIESZ SIĘ WSPANIAŁYM, BIAŁYM UŚMIECHEM

W celu utrzymania efektów wybielania zębów bez względu na metodę należy przestrzegać kilku zasad:

  • unikanie przez dwa tygodnie płynów i pokarmów mocno barwiących tj. coca cola , mocna kawa czy czerwone wino
  • przestrzeganie zasad higieny stomatologicznej
  • regularne profesjonalne czyszczenie zębów
  • stosowanie past i płukanek wybielających

Wybielanie to nie wszystko

Praca stomatologów w Elektoralna Dental Clinic opiera się na zasadzie otwartości i lojalności wobec Naszych Pacjentów, dlatego pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że samo profesjonalne wybielanie zębów nie zapewni nam 100% satysfakcji, jeżeli istnieją u Nas inne problemy jamy ustnej. Aby Nasz uśmiech zachwycał, należy zadbać o niego pod każdym względem, dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa na konsultacje: ortodontyczne, protetyczne czy z zakresu stomatologii estetycznej.

Tam dowiedzą się Państwo, co należy zrobić, aby w jak najkrótszym czasie, w sposób bezpieczny i komfortowy cieszyć się swoim własnym california smile.

Przed profesjonalnym wybielaniem zębów rzeczą niezbędną jest higiena, czyli profesjonalne czyszczenie zębów (skaling i piaskowanie) u higienistki stomatologicznej.