Ortodontyczna korekta – zaawansowana sztuka ortodoncji

Proste to powinny być zęby, nie rozwiązania.

Abraham Lincoln

W Klinice Elektoralna Dental Clinic mamy największy zespół specjalistów ortodontów z pośród prywatnych placówek medycznych. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy robiąc specjalizację z ortodoncji, uczestnicząc w międzynarodowych sympozjach i szkoleniach oraz lecząc tysiące przypadków ortodontycznych. Śmiało możemy powiedzieć, że ortodoncja stała się naszą wielką domeną i jednocześnie sztuką łączenia wiedzy i umiejętności z estetyką. Zrobimy wszystko żeby wydobyć na świat piękny i zdrowy uśmiech.

Naszym celem jest uzyskanie najlepszego efektu i spełnienie wymagań naszych pacjentów.

Efekt leczenia ortodontycznego przekłada się na poprawę życia naszych pacjentów poprzez uatrakcyjnienie wyglądu. Od lat dążymy do stanu, w którym doprowadzamy do perfekcji zarówno rysy twarzy jak i pojedyncze zęby na co składa się makro i mikroestetyka.

KSZTAŁT I PROPORCJE ZĘBÓW – JAK WPŁYWAJĄ NA WYGLĄD NASZEGO UŚMIECHU

W wielu przypadkach można zauważyć, że po leczeniu ortodontycznym można zauważyć, że budowa pojedynczych zębów nie jest idealna. Często ich kształt, który zmieniał się tkwiąc w wadzie zgryzu przez lata, wymaga korekty tzw. rekorektingu.

Nie każdy pacjent chce lub może pozwolić sobie na założenie licówek porcelanowych, które dają olśniewający efekt estetyczny na długie lata.

W Elektoralna Dental Clinic korzystamy z wielu różnych możliwości jakie daje nam współczesna stomatologia, stosowanych w końcowej fazie leczenia ortodontycznego w celu osiągnięcia najlepszej estetyki uśmiechu u naszych Pacjentów.

Wyróżniamy następujące:

–  Przebudowa powierzchni stycznych, która pozwala na likwidacje czarnych trójkątów przy dziąsłach (black triangle)

– Zmiana wypukłości powierzchni wargowej zębów – dzięki korekcie tej wypukłości pozwalamy sobie osiągnąć bardziej estetyczny wygląd powierzchni licowej zębów przednich.

– Konturowanie girland dziąsłowych laserem w celu osiągnięcia lepszej estetyki biało czerwonej (dziąsła, zęby). Do których należą:

  • likwidacja dużej dysproporcji w wysokości przebiegu dziąsła pomiędzy poszczególnymi zębami,
  • likwidacja niekorzystnych przerostów dziąseł lub pojedynczych przerośniętych brodawek.
  • likwidacja dziąsłowego uśmiechu (gummy smile).