W Elektoralna Dental Clinic zapewniamy wszystko, co potrzebne do poczucia 100% zadowolenia i komfortu po całkowitym zakończeniu leczenia stomatologicznego. Oferujemy Państwu zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego.
Toksyną botulinową potocznie zwaną Botoxem, możemy zlikwidować zmarszczki mimiczne, leczyć bruksizm oraz uśmiech dziąsłowy (gummy smile).
Kwas hialuronowy natomiast, służy do korekty kształtu warg i czerwieni wargowej ust, zwiększania utraconej objętości twarzy jak również mezoterapii.
Gummy smile
W estetyce uśmiechu ważna jest harmonia, symetria i proporcje. Zdarza się czasami, że mięśnie biorące udział w uśmiechu, aktywnie pociągając wargę górną, powodują nadmierne odsłonięcie dziąseł. Odpowiednio podana toksyna botulinowa w niewielkiej ilości, jest w stanie przywrócić harmonię i symetrię uśmiechu. Jak każdy zabieg z użyciem toksyny botulinowej wymaga powtarzania iniekcji co 4-6 miesięcy.
Korekta kształtu warg i czerwieni wargowej ust
Po kompleksowym leczeniu ortodontycznym, protetycznym lub z zakresu stomatologii estetycznej istnieje możliwość wykonania mało inwazyjnego zabiegu poprawiającego kształt ust. Polega on na śródskórnym podaniu kwasu hialuronowego. Zastosowanie kwasu hialuronowego w stomatologii, stanowi istotne uzupełnienie wszelkich działań mających na celu przywrócić piękny, harmonijny i symetryczny uśmiech. Ilość podawanego preparatu jest na tyle subtelna, że niewprawne oko nie będzie w stanie zauważyć jakichkolwiek zmian. Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik ludzkiego organizmu, przywraca, nawilża i odświeża skórę. Odpowiednio wykorzystany i zaaplikowany, może poprawić kontur czerwieni wargowej, nawilżyć, przywrócić jej symetrię, czy wyeksponować piękny, zmysłowy uśmiech.
Bruksizm – leczenie bólów głowy
Nadmierne zgrzytanie i zaciskanie zębów zostało zakwalifikowane jako choroba cywilizacyjna. Pęd życia i towarzyszący mu stres wymaga odreagowania. Dzieje się to zazwyczaj w trakcie spoczynku nocnego, podczas snu. Przemęczony organizm rozładowuje zakumulowane emocje poprzez zaciskanie zębów za pomocą mięśnia zwanego żwaczem. Nadmiernie kurczący się mięsień może powodować bardzo silne napięcia na powierzchni zębów, powodując ich starcie, przeciążenia, ubytki przyszyjkowe, nadwrażliwość a nawet pęknięcia. Leczenie szyną relaksacyjną zazwyczaj jest niewystarczające.
I tu zbawienna okazała się toksyna botulinowa. Ma za zadanie osłabić nadmiernie rozwinięty i rozbudowany mięsień. Osłabiony mięsień nie jest w stanie już zaciskać z taką siłą szczęk. Jego relaksacja przynosi ukojenie przy napięciowych bólach głowy, bólach skroni, okolic uszu i stawu skroniowo-żuchwowego. Często można zrezygnować z noszenia szyny nazębnej.
Pacjenci regularnie korzystający z tych zabiegów zgłaszają znaczną poprawę jakości snu oraz zmniejszenie uciążliwych bólów głowy.
Iniekcje z toksyny botulinowej wykonuje się co 6-9 miesięcy w zależności od stopnia rozwinięcia bruksizmu.