Znieczulenie dzieci

Fajna metoda, którą proponujemy dzieciom, niwelująca dyskomfort związany z podaniem znieczulenia to zastosowanie żelu na błonę śluzową. Żel taki znieczula śluzówkę i dzięki temu nasz pacjent nie czuje ukłucia.

Następna metoda praktykowana w Elektoralna Dental Clinic to urządzenie z „różdżką”. Aplikacja tego typu znieczulenia jest bezpieczna i bardzo delikatna. Urządzenie zakończone jest „magiczną różdżką” (końcówka absolutnie nie przypomina strzykawki), która nie powoduje uczucia dyskomfortu podczas znieczulania, co jest bardzo ważne dla naszych małych pacjentów.

U dzieci szczególnie mocno przeżywających wizytę u stomatologa stosujemy łagodną premedykację (godzinę przed zabiegiem podajemy łagodne leki uspokajające w dawce dostosowanej do wieku dziecka).

W przypadku bardziej rozległych zabiegów lub u dzieci mających przykre doświadczenia z przeszłości bądź w sytuacji, gdy młody pacjent nie współpracuje z lekarzem i niemożliwe staje się przeprowadzenie czynności leczniczych w znieczuleniu miejscowym – wówczas istnieje możliwość przeprowadzania zabiegów stomatologicznych w sedacji.

Sedacja polega na wdychaniu przez maseczkę bezwonnego gazu – mieszaniny podtlenku azotu oraz tlenu, nazywanej również gazem rozweselającym.

Ta przyjazna i bardzo bezpieczna metoda znoszenia lęku szczególnie zalecana jest dla dzieci, gdyż wykazują one brak tolerancji na stres i ból. Jednocześnie bardzo wdzięcznie reagują na podtlenek azotu – śniąc o bajecznych przygodach, lataniu lub dryfowaniu w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub w kosmosie. Przemiana, jaka zachodzi w zachowaniu niewspółpracującego dziecka, jest wprost trudna do uwierzenia: większość pacjentów nie obawia się kolejnych wizyt u stomatologa!!!