Leczenie zębów mlecznych

Niektórzy rodzice zastanawiają się czy warto leczyć zęby mleczne swoich pociech.

Otóż Drodzy Rodzice-warto!!!

Konsekwencją nie leczenia zębów mlecznych jest ich utrata, a to nie tylko zniechęca dzieci do wizyt u stomatologa w przyszłości, kształtuje złe nawyki, ale również odpowiada za powstawanie wady zgryzu.

O zęby naszych pociech trzeba dbać zawsze, w każdej ich fazie. To nasz rodzicielski obowiązek.

Dlatego ubytki próchnicowe w zębach mlecznych leczymy poprzez bezbolesne ich oczyszczenie i zakładanie wypełnień. W razie potrzeby korzystamy z sedacji, oszczędzając dziecku stresu związanego z wykonaniem zastrzyku.

Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów do wypełnień w zależności od wskazań klinicznych i upodobań pacjentów. Nasi mali pacjenci/milusińscy mogą sobie wybrać wypełnienia Twinky star w 7 fantazyjnych kolorach. Dzieci, które mogą zadecydować o kolorze “plomby”, często bardziej entuzjastycznie podchodzą do leczenia.

Jeżeli istnieją wskazania, leczymy zęby mleczne kanałowo, by nie dopuścić do przedwczesnej ich utraty i w konsekwencji do wad zgryzu. W sytuacjach, gdy jedynym postępowaniem leczniczym jest usunięcie zęba, przed znieczuleniem igłą smarujemy błonę śluzową znieczulającym żelem o ciekawych owocowych smakach, sprawiając, że zastrzyk staje się niebolesny.

U tych małych Pacjentów, którzy mają przykre doświadczenia i nie są chętni do współpracy mamy możliwość wykonania zabiegów w sedacji. (patrz -> U NAS NIE BOLI)