Leczenie protetyczne dzieci

Braki w uzębieniu występują nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci i młodzieży. Najczęstszą przyczyną utraty zębów w wieku rozwojowym jest próchnica lub uraz mechaniczny. Spotyka się również wrodzone braki zawiązków zębów zarówno mlecznych jak i stałych.

Utrata zębów u dzieci i młodzieży skutkuje pogorszeniem wyglądu, zaburzeniem rozwoju mowy, utrudnionym odgryzaniem i żuciem pokarmów, a także powikłaniem istniejących wad zgryzu lub powstaniem nowych zaburzeń.

Ze względu na ciągły wzrost narządu żucia u dzieci konieczne jest jak najszybsze uzupełnianie brakujących zębów połączone z leczeniem ortodontycznym. Obecnie dzieci powyżej 6 roku życia (a w szczególnych przypadkach nawet powyżej 3 roku życia) są leczone w ten sposób.

Rodzaj leczenia zależy od wieku dziecka oraz braku w uzębieniu małego pacjenta.

W przypadku utraty zębów stosujemy aparaty ortodontyczne, ortodontyczne protezy zapobiegawcze lub protezy lecznicze.

Pragniemy podkreślić w tym miejscu, że w razie jakiegoś urazu, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc u nas zawsze mogą Państwo liczyć na wykwalifikowanych specjalistów, którzy otoczą wasze pociechy, oraz was, najlepszą opieką i sprawią, że będziecie się czuć bezpiecznie.