Godziny otwarcia Pon - Pt: 9.00 - 21.00 Sobota: 9:00 - 15:00 | Phone22 620 21 40
  • pl
  • en
  • STOMATOLOGIA
    ESTETYCZNA

    Digital smile creation – symulacja komputerowaFinal touch – medycyna estetycznaKorony protetyczneLicówki porcelanoweOlśniewająca bielOrtodontyczna korekta – zaawansowana sztuka ortodoncjiFAQ

    Leczenie stomatologiczne, oprócz aspektu czysto medycznego, koncentruje się coraz częściej na poprawie estetyki uśmiechu. Usta wraz z widocznymi zębami, zajmując znaczną część powierzchni twarzy, znacząco wpływają na wygląd i aparycję człowieka. Pacjenci, przechodząc nieraz skomplikowany proces leczenia, już na wstępie chcieliby wiedzieć, jaki efekt zostanie ostatecznie uzyskany. Do tej pory musieli polegać na swojej wyobraźni słuchając nie zawsze przystępnego i zrozumiałego języka medycznego.

    Teraz efekty leczenia Nasi Pacjenci mogą już zobaczyć, zanim jakiekolwiek działania zostaną rozpoczęte.

    Rozwój technologii komputerowej i obróbki obrazu stworzył możliwość zobrazowania wyglądu twarzy pacjenta, jaki z dużym prawdopodobieństwem zostanie uzyskany po zakończeniu leczenia.

    Jest to innowacyjna, całkowicie bezinwazyjna metoda, dająca szerokie możliwości w komunikacji między pacjentem a lekarzem.

    Metoda polega na wykonaniu serii zdjęć fotograficznych twarzy pacjenta w ściśle określonych warunkach i ujęciach. Następnie, po wnikliwej analizie warunków zgryzowych, oraz, co bardzo ważne, analizie oczekiwań pacjenta, zdjęcie podlega obróbce komputerowej, w wyniku której uzyskujemy ostateczny efekt w postaci zmodyfikowanego obrazu twarzy pacjenta. Następnie pacjent może ocenić wykonaną wizualizację pod kątem swoich oczekiwań oraz wyobrażeń. Po wprowadzeniu ewentualnych korekt, wizualizacja zostaje wprowadzona do dokumentacji medycznej, co umożliwia lekarzom lepszą kontrolę nad procesem leczenia dążącego do uzyskania ostatecznego rezultatu.

    W Elektoralna Dental Clinic zapewniamy wszystko, co potrzebne do poczucia 100% zadowolenia i komfortu po całkowitym zakończeniu leczenia stomatologicznego. Oferujemy Państwu zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego.

    Toksyną botulinową potocznie zwaną Botoxem, możemy zlikwidować zmarszczki mimiczne, leczyć bruksizm oraz uśmiech dziąsłowy (gummy smile).

    Kwas hialuronowy natomiast, służy do korekty kształtu warg i czerwieni wargowej ust, zwiększania utraconej objętości twarzy jak również mezoterapii.

    Gummy smile

    W estetyce uśmiechu ważna jest harmonia, symetria i proporcje. Zdarza się czasami, że mięśnie biorące udział w uśmiechu, aktywnie pociągając wargę górną, powodują nadmierne odsłonięcie dziąseł. Odpowiednio podana toksyna botulinowa w niewielkiej ilości, jest w stanie przywrócić harmonię i symetrię uśmiechu. Jak każdy zabieg z użyciem toksyny botulinowej wymaga powtarzania iniekcji co 4-6 miesięcy.

    Korekta kształtu warg i czerwieni wargowej ust

    Po kompleksowym leczeniu ortodontycznym, protetycznym lub z zakresu stomatologii estetycznej istnieje możliwość wykonania mało inwazyjnego zabiegu poprawiającego kształt ust. Polega on na śródskórnym podaniu kwasu hialuronowego. Zastosowanie kwasu hialuronowego w stomatologii, stanowi istotne uzupełnienie wszelkich działań mających na celu przywrócić piękny, harmonijny i symetryczny uśmiech. Ilość podawanego preparatu jest na tyle subtelna, że niewprawne oko nie będzie w stanie zauważyć jakichkolwiek zmian. Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik ludzkiego organizmu, przywraca, nawilża i odświeża skórę. Odpowiednio wykorzystany i zaaplikowany, może poprawić kontur czerwieni wargowej, nawilżyć, przywrócić jej symetrię, czy wyeksponować piękny, zmysłowy uśmiech.

    Bruksizm – leczenie bólów głowy

    Nadmierne zgrzytanie i zaciskanie zębów zostało zakwalifikowane jako choroba cywilizacyjna. Pęd życia i towarzyszący mu stres wymaga odreagowania. Dzieje się to zazwyczaj w trakcie spoczynku nocnego, podczas snu. Przemęczony organizm rozładowuje zakumulowane emocje poprzez zaciskanie zębów za pomocą mięśnia zwanego żwaczem. Nadmiernie kurczący się mięsień może powodować bardzo silne napięcia na powierzchni zębów, powodując ich starcie, przeciążenia, ubytki przyszyjkowe, nadwrażliwość a nawet pęknięcia. Leczenie szyną relaksacyjną zazwyczaj jest niewystarczające.

    I tu zbawienna okazała się toksyna botulinowa. Ma za zadanie osłabić nadmiernie rozwinięty i rozbudowany mięsień. Osłabiony mięsień nie jest w stanie już zaciskać z taką siłą szczęk. Jego relaksacja przynosi ukojenie przy napięciowych bólach głowy, bólach skroni, okolic uszu i stawu skroniowo-żuchwowego. Często można zrezygnować z noszenia szyny nazębnej.

    Pacjenci regularnie korzystający z tych zabiegów zgłaszają znaczną poprawę jakości snu oraz zmniejszenie uciążliwych bólów głowy.

    Iniekcje z toksyny botulinowej wykonuje się co 6-9 miesięcy w zależności od stopnia rozwinięcia bruksizmu.

    O koronach protetycznych można długo opowiadać, z takich najważniejszych informacji warto wiedzieć, że są uzupełnieniem protetycznym, które pozwala na odbudowę zębów bardzo zniszczonych, które mają rozległe ubytki próchnicowe oraz liczne odbudowy kompozytem. Korony protetyczne są  najtrwalszym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem przez lata.

    Warto zwrócić uwagę, że estetyczna korona protetyczna zbudowana jest z dwóch struktur z tzw. podbudowy czyli czapeczki oraz z porcelany napalanej na tę czapeczkę, która do złudzenia przypomina tkanki zęba. Taką podbudowę wykonuje się z metalu (szlachetnego, nieszlachetnego) lub ze specjalnej twardej porcelany.

    Plan leczenia

    Wizyta I

    DIAGNOSTYKA I PRZYGOTOWANIE PLANU LECZENIA

    Na pierwszej wizycie odbywa się konsultacja oraz wykonanie zdjęcia pantomograficznego, co stanowi podstawę do napisania planu leczenia wraz z kosztorysem, określając, które zęby potrzebują okoronowania. Bardzo istotnym etapem diagnostyki jest dokładna analiza zębów pod kątem ewentualnego leczenia kanałowego oraz wzmocnienia go wkładem koronowo-korzeniowym (patrz: wkłady koronowo-korzeniowe).

    Co skłania stomatologa do leczenia kanałowego?

    Takie leczenie stosuje się w przypadku gdy zęby są już bardzo zniszczone lub kilkukrotnie podejmowano próbę odbudowy albo niezbędne jest znaczne oszlifowanie zęba. W wielu przypadkach jest to trudne do określenia na pierwszej wizycie dlatego w planie leczenia opisuje się ten etap jako potencjalny do wykonania (gdy pojawią się dolegliwości bólowe ze strony zęba). Istotne jest żeby zęby po leczeniu kanałowym były zaopatrzone wkładem koronowo-korzeniowym dlatego, że taki ząb po pewnym czasie traci swoją elastyczność i może się uszkodzić.

    Wizyta II

    Przewidywane zabiegi:

    • SZLIFOWANIE ZĘBA,
    • POBRANIE WYCISKU,
    • WYKONANIE KORONY TYMCZASOWEJ

    Podczas drugiej wizyty następuje szlifowanie zęba lub całych grup zębowych pod korony. Ząb szlifuje się w taki sposób, by zawsze zostawić równomiernie grubą warstwę twardych tkanek zęba pokrywających miazgę. Dzięki temu uzyskujemy ukształtowanie szlifowanego kikuta, tak aby dokładnie odtwarzał pierwotny kształt zęba, tyle że w mniejszej wersji. W niektórych przypadkach podczas preparacji zęba okazuje się , że niezbędne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego zęba żeby uniknąć wszelkich ewentualnych powikłań tj. ostre zapalenie miazgi, a w konsekwencji przyzębia przyszczytowego.

    W kolejnym etapie pobierany jest wycisk protetyczny. W Elektoralna Dental Clinic stosujemy najwyższej jakości materiały wyciskowe, które są jedynymi na rynku masami charakteryzującymi się niedoścignioną przez inne masy precyzją odwzorowania najdrobniejszych szczegółów wycisku. Robimy to po to żeby laboratorium protetyczne mogło na podstawie tych wycisków wykonać idealnie dopasowaną, o najwyższej szczelności brzeżnej pracę protetyczną (korona , most, licówka).

    Gdy protetyk opracuje ząb pod koronę i pobierze wycisk, który jest niezwykle istotnym elementem dalszego postępowania jest zaopatrzenie filaru-kikuta koroną tymczasową, która spełnia wiele istotnych funkcji, głównie zabezpiecza oszlifowany ząb przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi, np. ciepło, zimno itp. Pozwala ona również na bezpieczne i estetyczne funkcjonowanie Pacjenta, który czeka na pracę ostateczną.

    Wizyta III

    Przewidywane zabiegi:

    • PRZYMIARKA I ZACEMENTOWANIE GOTOWEJ KORONY

    Przymiarka oraz zacementowanie właściwej korony odbywa się na ostatniej wizycie. W naszej Klinice przy pracach skomplikowanych i wysoce estetycznych przymiarek dokonujemy na osobnej wizycie. Zazwyczaj korona jest odpowiednio przygotowana i może zostać zacementowana bez potrzeby nanoszenia korekt.

    LICÓWKI WARSZAWA

    Najgłupszą rzeczą jaką człowiek może zrobić to zrezygnować z marzenia.

    Margaret Thatcher

    Licówki porcelanowe

    Licówki porcelanowe, zwane też pełnoceramicznymi uzupełnieniami estetycznymi to obecnie najbardziej zaawansowana forma rekonstrukcji estetycznych uzębienia. Mogą być wykonywane zarówno w górnym jak i dolnym odcinku uzębienia. Pozwalają na uzyskanie pięknych, równych i jasnych zębów, które dodatkowo są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z klasycznym kompozytem, a ich trwałość szacuje się na ok. 15 lat.

    Po tym okresie, ze względu na nieodwracalny proces starzenia dziąseł oraz zmniejszenie siły połączenia, może zaistnieć konieczność wymiany na nowe.

    Klasyczna licówka jest cienką płytką z wysokoestetycznej porcelany dentystycznej obejmującą przednią powierzchnię korony zęba. Grubość jej waha się od 0,4 do 1,5 mm przez co jest to metoda znacznie mniej inwazyjna w porównaniu z koronami porcelanowymi.

    Licówki – warunki wykonania

    Warunkiem wykonania tego typu uzupełnienia jest prawidłowa higiena, ustabilizowane warunki zgryzowe i niewielki stopień zniszczenia zęba.

    W przypadku rozległych ubytków wskazane jest wykonanie korony, gdyż licówka sama w sobie jest uzupełnieniem bardzo delikatnym i dopiero zamocowana na stabilnym podłożu staje się niezwykle mocnym uzupełnieniem o najwyższych walorach estetycznych.

    Dzięki technice wielowarstwowego napalania możliwe jest uzyskanie naturalnej przezierności i głębi struktury porcelany, co dodatkowo upodabnia powierzchnię porcelany do naturalnej powierzchni szkliwa. Licówki ze względu na swoje właściwości fotooptyczne bardzo dobrze integrują się z powierzchnią zęba. Proces szlifowania szkliwa jest dzięki temu ograniczony do minimum.

    Licówki – wskazania:

    Wskazaniem do licówek są np.:

    • różnego typu nieprawidłowości w budowie mikro i makroskopowej szkliwa zęba,
    • nieprawidłowości kształtu zębów,
    • średnio nasilone przebarwienia, nie dające się usunąć przy pomocy wybielania,
    • rozległe ubytki przyszyjkowe,
    • starte brzegi sieczne.

    Klasyczny przebieg leczenia składa się z czterech wizyt.

    1. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza wywiad, wykonuje szczegółowe badanie stomatologiczne, ocenia estetykę uzębienia, wypytuje o oczekiwania pacjenta. Wykonywana jest również dokładna dokumentacja fotograficzna i wyciski do modeli gipsowych.

    2. Po wykonaniu i akceptacji zaproponowanego kształtu zębów z wizualizacji komputerowej technik wykonuje woskowy model licówek, z którego na kolejnej wizycie wykonywana jest praca próbna służąca ocenie estetyki, fonetyki i funkcji.

    3. Jeśli próby wypadną pomyślnie na trzeciej wizycie zęby pacjenta są delikatnie i wybiórczo szlifowane, pobiera się wyciski oraz wykonuje licówki tymczasowe.

    4. Ostatnia, czwarta wizyta finalizuje proces – gotowe licówki porcelanowe przyklejane są do zębów Pacjenta.

    Ten, kto wymyślił wybielanie zębów, zasługuje na Nobla

    Madonna

    Gwiazdy świecą najmocniej i dlatego to od nich zaczyna się każdy trend. A one wiedzą, że piękny uśmiech robi większe wrażenie niż idealny makijaż, fryzura czy wyszukana kreacja. Mówi się, że w ich świecie nie zrobi się kariery bez talentu i hollywoodzkiego uśmiechu. Jednym z najpopularniejszych, najmodniejszych i najszybszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Jest to zabieg, który doda blasku całej twarzy.

    A wszystko zaczęło się dawno, dawno temu w imperium rzymskim…. To tam w I wieku n.e. wykonywano zabiegi mające na celu rozjaśnienie ciemnego koloru . Potem ewolucja tego zabiegu trwała w różnych krajach setki lat. Aż do XX wieku, kiedy to specjaliści opracowali bezpieczne metody wybielania zębów zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i w warunkach domowych.
    A że od gwiazd wszystko się zaczyna, to i moda na śnieżnobiały uśmiech z “salonów” przeszła “na ulicę”. Coraz więcej osób zachwyca już hollywoodzkim uśmiechem. Bo przecież każdy z nas chce wyglądać jak gwiazda…

    Proste to powinny być zęby, nie rozwiązania.

    Abraham Lincoln

    W Klinice Elektoralna Dental Clinic mamy największy zespół specjalistów ortodontów z pośród prywatnych placówek medycznych. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy robiąc specjalizację z ortodoncji, uczestnicząc w międzynarodowych sympozjach i szkoleniach oraz lecząc tysiące przypadków ortodontycznych. Śmiało możemy powiedzieć, że ortodoncja stała się naszą wielką domeną i jednocześnie sztuką łączenia wiedzy i umiejętności z estetyką. Zrobimy wszystko żeby wydobyć na świat piękny i zdrowy uśmiech.

    Naszym celem jest uzyskanie najlepszego efektu i spełnienie wymagań naszych pacjentów.

    Efekt leczenia ortodontycznego przekłada się na poprawę życia naszych pacjentów poprzez uatrakcyjnienie wyglądu. Od lat dążymy do stanu, w którym doprowadzamy do perfekcji zarówno rysy twarzy jak i pojedyncze zęby na co składa się makro i mikroestetyka.

    KSZTAŁT I PROPORCJE ZĘBÓW – JAK WPŁYWAJĄ NA WYGLĄD NASZEGO UŚMIECHU

    W wielu przypadkach można zauważyć, że po leczeniu ortodontycznym można zauważyć, że budowa pojedynczych zębów nie jest idealna. Często ich kształt, który zmieniał się tkwiąc w wadzie zgryzu przez lata, wymaga korekty tzw. rekorektingu.

    Nie każdy pacjent chce lub może pozwolić sobie na założenie licówek porcelanowych, które dają olśniewający efekt estetyczny na długie lata.

    W Elektoralna Dental Clinic korzystamy z wielu różnych możliwości jakie daje nam współczesna stomatologia, stosowanych w końcowej fazie leczenia ortodontycznego w celu osiągnięcia najlepszej estetyki uśmiechu u naszych Pacjentów.

    Wyróżniamy następujące:

    –  Przebudowa powierzchni stycznych, która pozwala na likwidacje czarnych trójkątów przy dziąsłach (black triangle)

    – Zmiana wypukłości powierzchni wargowej zębów – dzięki korekcie tej wypukłości pozwalamy sobie osiągnąć bardziej estetyczny wygląd powierzchni licowej zębów przednich.

    – Konturowanie girland dziąsłowych laserem w celu osiągnięcia lepszej estetyki biało czerwonej (dziąsła, zęby). Do których należą:

    • likwidacja dużej dysproporcji w wysokości przebiegu dziąsła pomiędzy poszczególnymi zębami,
    • likwidacja niekorzystnych przerostów dziąseł lub pojedynczych przerośniętych brodawek.
    • likwidacja dziąsłowego uśmiechu (gummy smile),

    1. Czy każdy może sobie wybielić zęby?

    Stosowane w Elektoralna Dental Clinic metody wybielania są wysoce bezpieczne, istnieją jednak pewne ograniczenia ich stosowania:

    • nie powinny być stosowane u kobiet ciężarnych i karmiących, gdyż nie przeprowadzono badań co do wpływu na rozwijający się organizm;
    • nie należy wybielać zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

    2. Czy wszystkie zęby można wybielić?

    W ogromnej przewadze przypadków – tak. Najlepszymi kandydatami do wybielania zębów są pacjenci z naturalnie ciemnymi zębami, z przebarwieniami od kawy, mocnej herbaty, papierosów lub zmianami pochodzenia genetycznego. Jednak żadna z metod wybielania nie daje gwarancji powodzenia w stu procentach. Zdarzają się przypadki bardzo silnych przebarwień opornych na działania środków wybielających np. rozległe przebarwienia poantybiotykowe. Nie są to jednak sytuacje bez wyjścia. Rozwiązaniem problemu są tu licówki ceramiczne lub korony protetyczne zapewniające doskonały efekt estetyczny.

    3. Czy preparaty wybielające uszkadzają zęby?

    Z licznych badań naukowych wynika, że metody wybielania zębów są zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów. Nie dochodzi do osłabienia struktury twardych tkanek zęba, ani zwiększenia podatności na próchnicę.

    4. Czy wybielaniu towarzyszą efekty uboczne?

    Niekiedy może wystąpić nieznaczna nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne np. zimno, ciepło i zaczerwienienie dziąseł. Jednak zastosowanie specjalnych preparatów znosi tę dolegliwość bezpowrotnie.

    5. Czego unikać podczas wybielania zębów?

    Aby nie wpływać negatywnie na proces wybielania zębów podczas kuracji nie należy:

    • palić papierosów;
    • spożywać kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, koloryzowanych napojów, owoców cytrusowych, soków owocowych i leków przeciwko nadkwasocie żołądka;
    • stosować jednocześnie innych środków wybielających;
    • pić i spożywać posiłków gdy założone są szyny.

    6. Czy przed wybielaniem trzeba wymienić nieestetyczne wypełnienia?

    Preparaty wybielające nie działają na wszystkie wypełnienia kompozytowe czy korony protetyczne. Dlatego wymiana nieestetycznych wypełnień przed rozpoczęciem wybielania nie zawsze ma sens. W niektórych przypadkach dokonujemy wymiany wypełnienia przed wybielaniem. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i decyzję co do kolejności zabiegów podejmuje lekarz. Najodpowiedniejszym na to momentem, z dopasowaniem całości do nowego koloru, jest okres ok. 2 tygodni po zakończeniu wybielania, kiedy to ustala się ostateczny efekt kuracji. Przed rozpoczęciem kuracji konieczne jest:

    • oczyszczenie zębów osadu i kamienia nazębnego;
    • wypełnienie ubytków próchnicowych materiałem prowizorycznym;
    • wymiana wypełnień nieszczelnych (materiał prowizoryczny);
    • prawidłowy stan tkanek przyzębia.