Fundacja Wiewiórki Julii to najprężniej rozwijająca się Fundacja w Polsce.

Fundacja Wiewiórki Julii została założona w 2012 roku przez dr Dżulittę Kiworkową oraz Emmę Kiworkową. Inicjatywa ta wyniknęła z potrzeby serca i osobistego zaangażowania założycielek w stan jamy ustnej naszych najmłodszych pacjentów.

Jako pierwsi od 28 lat przeprowadziliśmy badania stomatologiczne na tak szeroką skalę. Od 2012 roku program "Podróże Julii" objął ponad 32 000 dzieci, w ponad 530 szkołach podstawowych, gimnazjach i przedszkolach. Uczestniczyliśmy w licznych piknikach oraz akcjach mających na celu promocję zdrowia, prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych zarówno u dzieci jak i osób starszych.

Obecnie naszym największym marzeniem jest zakup i wyposażenie Dentobusu - mobilnej jednostki stomatologicznej. Chcemy z nim ruszyć w Polskę – tam, gdzie nie ma gabinetów stomatologicznych, tam gdzie rodzice nie mają środków na wizyty, do dzieci, które tej pomocy potrzebują najbardziej. Światowa Organizacja Zdrowia nakłada na nasz kraj obowiązek zmniejszenia wskaźnika próchnicy u dzieci do 2020 roku do poziomu 80%. Fundacja Wiewiórki Julii – jest w stanie pomóc i przybliżyć realizację tego celu, celu, który na dzień dzisiejszy jest nieosiągalny.


Więcej o fundacji - www.wiewiorkajulia.pl